Ayçiçek Parafini / Kap İçi Mumlar İçin
Ayçiçek Parafini / Kap İçi Mumlar İçin

Ayçiçek Parafini / Kap İçi Mumlar İçin

Doğal Ayçiçek Parafini : Özel wax ve bileşenler ile doğal yollarla üretilmiş olup, içerdiği ayçiçekyağı türevi ile natüreldir “ Yandığında duman yapmaz * Kap içi mumlar ve aromaterapi mumları için idealdir. * Doğal ve katkısızdır. 1-5 ve 25 kg'lık paketlerde satılmaktadır.

Kap içi dolum ve aromaterapi mumları için idealdir.

  •        Ayçiçek özünden  %100 doğal Ayçiçek yağı kullanılarak üretilmektedir.
  •        Yandığında  is yapmaz.
  •        Doğal ve katkısızdır.
  •        Ayçiçek parafininden yapılacak mumlar için fitil seçimi yapılırken standart mumlara göre,  bir kat daha kalın fitil seçilmelidir.

 Ayçiçek parafini kullanımı :

 UYGULAMA ÖNERİSİ

1.Adım: Ayçiek parafininin Eritilmesi - Ayçiçek parafini 68,0-93,0C’aralığında ısıtılarak eritilir. 98,0C’ nin üzerine çıkılmaması önerilir. Ayçiçek Parafini, yüksek sıcaklıklarda uzun süre bekletilirse renk kaybı yaşanır. Eritme işlemi sırasında mutlaka termometre kullanılmalıdır. Homojen ısı dağılımını sağlayabilmek için karıştırılarak ısıtılmalıdır, böylece Ayçiçek Parafiniın yanması önlenmiş olur.

2.Adım: Katkıların İlavesi (Mum kokusu ve boya hariç) – Katkılar, performansı artırmak için eriyik Ayçiçek Parafinine istenildiği zaman ilave edilebilir.

3.Adım: Mum kokusu ve Boyanın İlavesi - Mum kokusu ve renklendiriciler, Ayçiçek Parafini tamamen eridikten sonra ilave edilmeli, homojen karıştığına emin olunmalıdır.

4.Adım: Ayçiçek parafini Kalıba Dökülmek Üzere Hazırlanması – Ayçiçek parafini tamamen eridikten sonra 60,0-85,0 C’ye kadar soğutulur, böylece renk kaybı minimuma indirilmiş olur.

5.Adım: Kalıbın Isılması – Eriyik haldeki Ayçiçek Parafini önceden en az 63C’ye kadar ısıtılmış olan kalıba dökülür. Eğer kalıp önceden ısıtılmamışsa, Ayçiçek Parafini 82,0-85,0 C’ aralığında dökülmelidir.

6.Adım: Mumun Dükülmesi – Ayçiçek Parafini sıcaklığı 60,0-85,0 C’ arasındayken kalıba dökülmeli, eriyik formda bir gece bekletilmek durumunda kalınırsa sıcaklık 60,0-65,0 C’ arasında olmalıdır.

7.Adım: Mumun Soğutulması - Hızlı soğumayı sağlayabilmek için fan kullanılabilir.

8.Adım: Mumun Dinlendirilmesi - Kalıplara dökülen mumlar yakılmadan önce en az 12 saat dinlendirilir, böylece Ayçiçek Parafini kristalleri muma güzel bir görünüş vermiş olur.

Notlar:

• Maksimum Esans – 12%

• Çapı 9 cm den büyük mumlar için çift fitil gerekebilir

• Sıvı veya toz boyalarla mükemmel performans

Bu belgede yeralan bilgiler işletme ve laboratuvar tecrübelerine dayalıdır. Tüm beyan ve öneriler tavsiye niteliğinde olup, bu belge garanti belgesi yerine geçmez. Alıcının/kullanıcının ürünü veya bu belgede yeralan b,lgileri kullanması ile ilgili sorumluluk alıcıya/kullanıcıya aittir. Kullanıcı, ürünlerimizin kendi özel amaçlarına uygunluğunu, kendi testleriyle belirlemelidir.